Cattery BASTET Z RICAN

british shorthair cats

Naše všechny kočky jsou geneticky určenou krevní skupinu. Většina našich výsledků pochází z  laboratoře v Plzni, rozdíl však z jiných laboratoří není. Vždy je princip stejný.

Genetický test určení krevní skupiny u koček určuje b recesivní alela, která je spojena se serotypem B. Kočky se dvěma kopiemi b alel mají typ krevní skupiny B . Krevní skupiny u koček s jednou kopií b alely  a jednou kopii non-b alely se mohou lišit. Tyto kočky mohou mít buď krevní skupinu A nebo vzácně se vyskytující krevní skupinu AB. 

 

 

Genetický test z laboratoře Genomia : Detekce inzerce 18 pb v pozici –53 5´ UTR genu CMAH podmiňující genotyp krevní skupiny koček pomocí fragmentační analýzy

výsledné možné genetické hodnocení:

non-b/non-b  jedinec, u kterého nebyla detekována alela b, jedná se o serotyp  krevní skupiny A nebo AB

non-b/b  jedinec je přenašeč alely b , serologická krevní skupina A nebo AB

b/b  jedinec má obě alely b, je proto serologicky B- nositelem krevní skupiny B

 

Vzhledem k tomu, že genetický test neumí rozlišit u non-b alely, zda se jedná o krevní skupinu A  nebo alelu Ab  je výsledná krevní slupina A nebo vzácná AB , serologickou specifikací  se dá dalo toto rozlišit, event. přesnou genetickou znalostí rodičovského páru. Naše bílá kočička je proto určená jako krevní skupina AB. Pro přenos genetické informace na potomky je však výpovědnější pro výpočet kombinace krevních skupin kot'at genetický rozbor alel  krevní skupiny rodičů, pak lze s naprostou přesností stanovit možnosti krevních skupin potomků.

Vypočítané jednotlivé genetické kombinace krevních skupim jsou uvedeny v článku " Genetické kombinace krevních spojení."

 

MultiTrans

Image

z2-holka600--IMGP0050.jpg

Statistics

Počet zobrazených článků
252239

Who's Online

Právě přítomno: 106 hostů a žádný člen

Visits

1121069
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
496
509
2178
3967
12726
19779
1121069
Your IP: 172.19.0.13
2019-08-22 17:34